Ook in het mannendubbelspel komt er sowieso een nieuw Olympisch gouden koppel, want Markis Kido en Hendra Setiawan wisten zich nét niet te plaatsen voor Londen. In mijn ogen doodzonde want het scheelde geloof ik 200 punten op de ranking, maar vooral jammer omdat zij gewoon geweldig aanvallend en attractief badminton spelen. Gelukkig blijft er nog genoeg spektakel over.
De zilveren medaille winnaars van Peking zijn nu als eerste geplaatst. Fu Haifeng en Cai Yun zijn al vier keer wereldkampioen geweest maar een gouden medaille op de Spelen ontbreekt nog. Meestal zijn deze mannen op WK’s niet te kloppen, maar op de Spelen dus ‘’slechts’’ een 2e plaats. Gaat het ze nu dan eindelijk lukken eeuwige roem binnen te slaan?
Hun grootste concurrenten en tevens mijn persoonlijke favorieten zijn de Koreanen Lee Yong Dae en Jung Jae Sung. Heel erg vaak speelden zij al tegen elkaar en de Koreanen staan er in onderlinge resultaten beter voor. In Peking vlogen ze er al in de eerste ronde uit en aangezien dit Jung zijn laatste toernooi is, gok ik erop dat hij zijn imposante carriere in stijl wil eindigen.
Kansen voor Europa zijn er ook zeker. Carsten Mogensen en Mathias Boe hebben al eerder laten zien dat zij van iedereen kunnen winnen. Het is voor allebei hun eerste Olympische Spelen, wellicht dat dat hun enige nadeel is. Ze hebben in ieder geval zeer goed geloot en een medaille moet er zeker in zitten.
Outsiders voor de medailles zijn de Koreanen Ko/Yo en misschien ook wel Koo/Tan uit Maleisië. Dit laatste koppel heeft in aanloop naar de Spelen toe maar erg weinig toernooien gespeeld vanwege tegenvallende prestaties. De focus moest komen te liggen op keihard trainen onder leiding van tweevoudig zilveren medaille winnaar uit Korea Yoo Yong Sung. Volgende week gaan we zien of deze strategie zijn vruchten zal afwerpen.
Voorspelling:
Goud: Lee Yong Dae/Jung Jae Sung
Zilver: Fu Haifeng/Cai Yun
Brons: Carsten Mogensen/Mathias Boe
Tags: badminton, jorrit de ruiter, Londen, mannendubbelspel, Olympische Spelen, voorbeschouwing